Освітній процес у Коледжі – це інтелектуальна, творча діяльність у сфері фахової передвищої освіти, що провадиться через систему науково-методичних і педагогічних заходів та спрямована на передачу, засвоєння, примноження і використання знань, умінь та інших компетентностей у осіб, які навчаються, а також на формування гармонійно розвиненої особистості.
Метою освітнього процесу є забезпечення здобуття фахової передвищої освіти розвитку творчих (креативних) здібностей студентської молоді у підготовці компетентних фахівців, конкурентоздатних на національному та міжнародному ринках праці.
Освітній процес базується на принципах: поваги до кожної людини та забезпечення її права на освіту, ступеневості освіти, її наступності та неперервності, органічного поєднання навчальної, методичної, практичної та виховної роботи, науковості, гуманізму, демократизму, незалежності від втручання будь-яких політичних партій, громадських та релігійних організацій.
Основними завданнями освітнього процесу є:
– провадження на високому рівні освітньої діяльності, яка забезпечує здобуття особами фахової передвищої освіти за обраною спеціальностю
– провадження освітньої діяльності на основі індивідуальних навчальних планів і програм, які відповідають запиту держави;
– органічного поєднання в освітньому процесі, наукової та інноваційної діяльності;
– індивідуалізація та диференціація навчання обдарованої молоді, створення можливостей для реалізації пошуку здобувачами фахової перед вищої освіти індивідуальної освітньої траєкторії;
– створення необхідних умов для реалізації учасниками освітнього процесу їхніх здібностей і талантів;
– збереження та примноження моральних, культурних, патріотичних, наукових цінностей і досягнень суспільства;
– сприяння конкурентоспроможності випускників.
Організація освітнього процесу у Коледжі здійснюється відповідно до Конституції України ст. 141, Законів України: «Про освіту» від 05.09.2017 р. №2145-УІІІ; «Про загальну середню освіту» від 16.01.2020 р. № 463-ІХ; «Про фахову передвищу освіту» від 06.06.2019 р. № 2745- УІІІ, стандартів фахової передвищої освіти, постанов Кабінетів Міністрів, наказів Міністерства освіти і науки України, розпоряджень Державної установи науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти, Департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації, ради директорів ЗФПО Івано-Франківської області, Положеннями Коледжу: Про внутрішню систему забезпечення якості фахової передвищої освіти, Про педагогічну раду, Про дистанційне навчання, Про відділення, Про циклову комісію тощо.
Освітній процес організовують з урахуванням наявного педагогічного потенціалу, матеріальної і навчально-методичної бази Коледжу, можливостей сучасних інформаційних технологій навчання та орієнтують на формування освіченої, гармонійно розвиненої особистості, здатної до постійного оновлення наукових знань, академічної та професійної мобільності, швидкої адаптації до змін і розвитку в соціально-культурній сфері.
Навчання у Коледжі проводиться з урахуванням студентоорієнтованого навчання, що передбачає: заохочення здобувачів фахової передвищої освіти до ролі автономних і відповідальних суб’єктів освітнього процесу; створення освітнього середовища, орієнтованого на задоволення потреб та інтересів здобувачів фахової передвищої освіти, включаючи надання можливостей для формування індивідуальної освітньої траєкторії; побудову освітнього процесу на засадах взаємної поваги і партнерства здобувачів фахової передвищої освіти та адміністрації, педагогічних (науково-педагогічних) та інших працівників закладу фахової передвищої освіти.
Мовою освітнього процесу в коледжі є державна мова. Засади мовної політики визначаються Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».