Саме музей є візитівкою коледжу, його трибуною, рекламою. Музей наочно демонструє все те краще, що досягнуто навчальним закладом у підготовці висококваліфікованих спеціалістів для аграрної галузі, у культурному та спортивному житті коледжу, міста, області, України.
Музей коледжу має свою історію. Засновником музею «Народознавства» була Козак Олена Іванівна – викладач культурології у 2005 році. У той час музей було створено силами студентів та викладачів коледжу. Кожен намагався поповнити його речами, які відображали життя і побут Покуття в певний період часу.
З ініціативи директора Боднарчука Д.Ю. та під керівництвом заступника директора Федоришин Г.В. у 2018 році було проведено корінну реконструкцію приміщення музею та реекспозицію всіх розділів.
На основі наявних експонатів, у результаті вивчення історичних та архівних джерел, спогадів ветеранів праці та випускників коледжу був розроблений тематико-експозиційний план музею.
У музеї можна оглянути стенди інформаційного характеру, виставку кубків та нагород, яка демонструє досягнення студентів у спортивних видах змагань, конкурсів, малих олімпійських ігор.
У кімнаті-музеї є багато експонатів української народної тематики. Кожен експонат – це яскравий історичний свідок минулого. У музеї представлені вироби з металу: знаряддя праці, предмети побуту, праски, самовари. Є вироби з дерева: прялки, ночви, веретена.
Особливе місце займає народний одяг. Це чоловічі і жіночі сорочки, брилі, спідниці, плахти, фартухи, хустки.
Експозиції «Традиційний одяг українців» постійно поповнюються жіночим, чоловічим та дитячим вбранням. Тут представлені сорочки з домотканого лляного полотна, оздоблені вишивкою, яка розміщувалась на рукавах, пазусі, манжетах, а також верхній жіночий одяг – це плахти та юпки. Можна побачити старовинне взуття, головні убори, предмети догляду за одягом.
«Народна вишивка» містить старовинні рушники, орнамент яких відрізняється в різних куточках Покуття. Виставка оформлена у вигляді сонця, адже саме воно є джерелом енергії, символом тепла для нашого народу.
Експозиція «Житло» заповнена предметами побуту. На стіні висять образи, прикрашені рушниками, під ними стоїть невеличка скриня. Біля печі стоїть прядка. Підлога застелена домотканою доріжкою. Як і в давні часи, на чільному місці розміщено піч-годувальницю.
Експонати музею історії коледжу – цінні скарби, зібрані копіткою працею колективу викладачів та студентів – широко використовуються для поглиблення знань студентів про свій навчальний заклад. Тут проводить засідання історичний та драматичний гурток, сюди приходять на екскурсію, насамперед, першокурсники всіх груп. Протягом навчального року проводяться виховні години за матеріалами музею, зустрічі з ветеранами коледжу, знаменитими випускниками, заняття з історії та культурології. Тут проходять і масові заходи: свято «Щедрий вечір», «Андріївські вечорниці».