До 105-річниці створення ЗУНР

До 105-річниці створення  ЗУНР бібліотекаром  ВСП «Тлумацький фаховий коледж Львівського національного університету природокористування»  Марією Володимирівною Стахурською оформлено тематичну виставку та проведено усний журнал «Держава Україна і її Незалежність — це не питання одного дня чи однієї людини! Це результат столітніх дій і всієї української нації!»

105 роки тому на теренах етнічних українських земель постала наша держава — Західно

-Українська Народна Республіка.   Так, тоді вона об’єднала лише Галичину, Буковину та Закарпаття, але попри те ми відстояли своє право на владу на власній землі у австро-угорської імперії. І вже через три місяці 22 січня об’єдналася як Західна, так і Наддніпрянська України в Українську Народну Республіку!

Також КЗ “Публічна бібліотека Тлумацької міської ради” та  ВСП «Тлумацький фаховий коледж ЛНУП» провели спільний захід «ЗУНР –крізь призму часу».

Західноукраїнська Народна Республіка – українська держава, що фактично існувала протягом 1918–1919 років, формально ж і до 1923 року, на території Західної України зі столицею у Львові. Постала вона після Першої світової війни в результаті розпаду Австро-Угорської імперії.

1 листопада 1918 року на ратушевій вежі княжого Львова замайорів синьо-жовтий прапор і було проголошено Західноукраїнську Народну Республіку (ЗУНР). Хоча новоутворена держава проіснувала усього 257 днів, але навічно була вписана в золоту книгу історії становлення нашої країни та стала однією з найяскравіших її сторінок.

Листопадовий чин був переломним у всеукраїнському значенні і його наслідком через неповні три місяці стало проголошення Акту Злуки між, проголошеною рік раніше, УНР і ЗУНР в одну соборну суверенну Українську державу.